Zakládání nových zahradPři první návštěvě - nejlépe přímo na vašem pozemku - nám sdělíte své představy a přání, probereme společně možnosti a podmínky jejich realizace a možné alternativy. Na základě toho pro vás zpracujeme studii popisující vzhled plánované zahrady, jejíž součástí bude i cenová kalkulace.

Následuje další konzultace, upřesnění detailů jako jsou přesné druhy rostlin.
V okamžiku, kdy bude vše naplánováno podle vašich představ, můžeme přistoupit k samotné realizaci, aby vám nová zahrada mohla začít co nejdříve dělat radost. I přes pečlivou přípravu se může stát, že majitel dostane v průběhu realizace nový nápad, který by rád uplatnil. I v těchto případech se snažíme pružně zareagovat a najít optimální řešení, neboť dobře víme, že není nic lepšího, než relaxace na zahradě, na jejímž vybudování jste se sami svými nápady podíleli.

V situaci, kdy není čas na založení trávníku klasickým způsobem, tedy výsevem travních semen, je možno zvolit alternativní cestu, kterou je položení předpěstovaného travního koberce.

Jaké je srovnání obou variant?


· Pokládka travního koberce je mnohonásobně rychlejší, trávník je možno využívat již cca 14 dní od pokládky, zatímco stejného efektu klasickým způsobem dosáhneme až cca po roce.
· Založení trávníku výsevem je levnější, avšak na druhé straně mnohem pracnější - zvláště zpočátku je nutné neustálé zavlažování oseté plochy, aby semena nezaschla. Náročnější je také boj s plevelem, který raší spolu s trávou.


Jak se pokládka provádí?


Půdu na místě pokládky nejprve upravíme půdní frézou.V další fázi většinou provádíme rozvezení travního substrátu. Travní substrát je zemina tříděná s pískem a kompostem a používáme ji v případech, že je na pozemku méně kvalitní zemina jílovitého typu, na níž by se trávě nedařilo dobře. Tím zajistíme její odlehčení a větší propustnost.Následuje uválcování a urovnání.Srolované travní pásy, odříznuté s cca 2 - 3 cm zeminy, se rozvinou na místě pokládky tak, aby vzájemně přesně navazovaly. Následně se plocha uválcuje a položený trávník se důkladně zalije. Po cca 2 týdnech je trávník zakořeněný a spáry mezi pásy srostlé.